Nájsť mierne strmý svah alebo kopec pomáha zvyšovať rýchlosť a bežeckú efektivitu. Pri námahe dostať sa na vrchol kopca, sa tepová frekvencia zvyšuje a srdce pracuje rýchlejšie. Taktiež nám pomáha behanie z kopca. To môže vo výsledku taktiež veľmi dobre pomôcť. Získame tak odolnejšie nohy. Aký je správny postup behania do kopca?
Stačí si nájsť mierne strmý svah alebo kopec. Následne 30 až 45 sekúnd bežte do kopca, potom sa vráťte a činnosť môžete zopakovať šesť až desať krát za sebou s menšími prestávkami. Ak je stúpanie do kopca príliš náročné, vyhliadnite si kopec s miernym stúpaním nadol. Pri behu nadol sa zamerajte na špičky, ktoré sa ľahko a svižne dotýkajú zeme, bez toho, aby zaťažovali celé chodidlá. Vďaka tejto činnosti budú nohy odolnejšie proti úrazom a vytknutiam členkom.
Ako sme písali už vyššie, behanie do kopca nám pomáha zvyšovať rýchlosť a bežeckú efektivitu. Na druhej strane alebo druhým smerom nadol, toto behanie sú činnosti, vďaka ktorým budú naše nohy odolnejšie proti úrazom a vytknutiam členkom. Behanie hore kopcom aj dole kopcom nám tak môže vo výsledku veľmi dobre pomôcť.